+420 354 544 893

Hotel Sevilla

Ubytování ve Františkových Lázních

csenderu

Procedury

LÉČEBNĚ REHABILITAČNÍ PROCEDURY

Naši hosté mají na výběr z široké škály léčebně rehabilitačních procedur. Různé druhy masáží (klasická, reflexní, aroma, lymfatická), bahenní zábaly, uhličitá koupel, perličková koupel, aroma koupel, bahenní koupel, vířivá koupel nohou, kyslíková terapie, léčebný tělocvik, suchá uhličitá koupel, plynové injekce, magnetoterapie, parafinový zábal, ultrazvuk, inhalace, EKG i lékařská vstupní prohlídka a lékařské kontroly jsou prováděny přímo v domě v našem balneo-provozu.

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž (částečná nebo celotělová) plní relaxační funkci. Tato procedura je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury, nebo připravit pacienta na léčebný tělocvik.

REFLEXNÍ MASÁŽ PLOSKY NOHY

Po bylinné koupeli následuje akupresurní masáž v oblasti plosky nohy. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního svalstva.

AROMAMASÁŽ

Aromaterapie v kombinaci s masáží uvolňují a uklidňují. Jedná se o částečnou masáž krku a šíje, doporučuje se proti migrénám a při potížích nervového původu.

LYMFATICKÁ DRENÁŽ (APARATIVNÍ)

Lymfatická drenáž s použitím speciálních návleků na končetiny, při které dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení látkové výměny mezi krví a tkání. Lymfatická drenáž má i kosmetické účinky – odbourává podkožní tuk a zmírňuje projevy celulitidy.

PODVODNÍ MASÁŽ

Podvodní masáž je vodoléčebná procedura, při které se ve speciální vaně provádí podvodní masáž proudem vody, který je pod určitým tlakem. Masáž může být celková nebo částečná. Zmírňuje stavy po úrazech nebo operacích pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubů, svalové bolesti a atrofie, pomáhá při chronické zácpě.

PERLIČKOVÁ KOUPEL

Perličková koupel má sedativní účinek, uvolňuje svalový tonus a psychické napětí. Užívá se u onemocnění pohybového aparátu, ke zlepšení prokrvení končetin, hojení jizev a u nespavosti.

VÍŘIVÁ KOUPEL NOHOU

Jedná se o terapii aplikovanou na dolní končetiny.Vzájemnou cirkulací proudů vody a vzduchu dochází k masáži zlepšující prokrvení končetin, lze využít při revmatologických onemocněních a poúrazových stavech.

UHLIČITÁ KOUPEL

Koupel se provádí v minerální vodě s vysokým obsahem CO2. Při teplotě 28 – 34 stupňů. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zvyšuje její prokrvení, příznivě působí na činnost srdce a ledvin, při opakované aplikaci snižuje krevní tlak. Série uhličitých koupelí má také antistresový účinek.

SUCHÁ PLYNOVÁ KOUPEL CO2 (PLYNOVÝ PYTEL)

Využivá se čistý CO2 plyn. Plyn se vstřebává i přes oděv, působí vazodilataci a přímo ovlivňuje  receptory v kůži. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Kysličník uhličitý stimuluje produkci sexuálních hormonů testosteronu a estradiolu, proto se s úspěchem využívá ke zlepšení sexuálních funkcí u mužů a zmírnění klimakterických příznaků u žen. K podávání se užívá plastových pytlů, do kterých se plyn aplikuje. Procedura je vhodná pro pacienty s ischemickou chorobou dolních končetin, hypertenzí, gynekologickými a urologickými poruchami sexuálních funkcí.

PLYNOVÉ INJEKCE

Jedná se o aplikaci kysličníku uhličitého do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení oblasti a urychlení hojení. Procedura je vhodná při poruchách prokrvení končetin, ischemické chorobě srdeční, degenerativním oněmocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem.

OXYGENOTERAPIE

Oxygenoterapie je regenerační kyslíková kůra, která v kombinaci s antioxydanty a tělesným cvičením napomáhá organismu zbavit se volných kyslíkových radikálů, jejichž hromadění je příčinou předčasného stárnutí buněk a řady chorob. Zlepší se okysličení tkání a orgánů, tělesná i duševní výkonnost, srdeční činnost a elasticita plicní tkáně.

SLATINNÝ ZÁBAL (SLATINNÁ KOUPEL)

Slatina se užívá ve formě obkladů nebo koupele při onemocnění pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a u nemocí dýchacího ústrojí. Jde o formu termoterapie. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu a tím urychluje vstřebávání chronických zánětlivých infiltrátů, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly i hladkou svalovinu vnitřních orgánů. 

PARAFINOVÝ ZÁBAL RUKOU

Jedná se o lokální termoterapii. Užívá se bílý parafín s příměsí parafínového oleje. Parafín se na ruce nanáší opakovaným ponořením do speciální nádoby s parafinem rozehřátým na teplotu kolem 55 stupňů celsia. Využívá se především při degenerativním onemocnění kloubů rukou.

INHALACE

K inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest a  působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávávní. K minerálním vodám se mohou dodávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro katary horních cest dýchacích nebo odvary z bylin.

ULTRAZVUK

Elektrická energie při použití ultrazvuku je přeměněna v energii mechanickou ( mikromasáž tkání) a tepelnou. Výsledkem je zvýšené prokrvení a zlepšení výživy ve tkáních, uvolnění svalových kontraktur, zjemnění jizev, analgetické a protizánětlivé působení u onemocnění pohybového aparátu.

PULSNÍ MAGNETOTERAPIE

Pulsní magnetoterapie využívá účinky pulsního elektromagnetického pole aplikovaného pomocí válcových nebo plochcých aplikátorů. Má účinek vazodiatační, analgetický, protizánětlivý, myorelaxační a spasmolytický. Urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Předepisuje lékař, doba aplikace je 10 – 30 minut podle síly aplikovaného pole.